Radyo A 'nın Yeni Programcıları İçin Eğitimler Başlıyor

Anadolu Üniversitesi’nin farklı fakültelerinden öğrenciler “Radyo Programcılığı ve Haber Spikerliği” eğitimleri alarak Radyo A’da radyo programcısı olmak için hazırlanıyor.

Bu kapsamda eğitime katılacak olan Anadolu Üniversitesi öğrencileri ile ilk bilgilendirme toplantısı, İletişim Bilimleri Fakültesi Şener Şen Kültür Salon'unda yapıldı. Toplantıya Radyo A Genel Yayın Yönetmeni ve İBF Dekan Vekili Prof. Dr. Bülend Aydın Ertekin,  Radyo A Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Öğr. Gör. Nebiye Ak Özaydemir, Program ve Kültür Sanat Direktörü Elif Yılmaz katılarak öğrencilere başarılar dilediler.

Öğrenciler için alanında uzman eğitmenler tarafından özenle hazırlanan eğitim programı; diksiyon-fonetik, görsel metni işitsel metine çevirme, anons çalışmaları, haber editörlüğü, müzik türleri, müzik listesi hazırlık aşamaları ve teknik masa eğitimi gibi ana başlıklarından oluşacak. Programcı adayları eğitim sürecini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra mikrofon başında yerlerini almaya hak kazanacak. Çok yakında Radyo A’nın yayın akışında yeni isimler görmeye ve mikrofonda yeni sesler duymaya başlayacaksınız.