Radyo A 25 yaşında!

16 Mart 1998 tarihinde yabancı müzik yayını yapan bir radyo istasyonu olarak Anadolu Üniversitesi bünyesinde kurulan Radyo A, 25’inci yaşını kutluyor. Kurulduğu günden bu yana 24 saat yayın yapan Radyo A, 16 saat boyunca yayınlarını canlı olarak gerçekleştiriyor.

Üniversitemizin sesi Radyo A ile tüm dünyaya ulaşıyor

Müzik yayınlarının yanı sıra eğitici programlar, söyleşiler ve kültür-sanat içerikli yayınlarla Radyo A, dinleyicilerine oldukça zengin bir program çeşitliliğiyle sesleniyor. Hayat Akarken, Gölgeler, Rock Merkez, Electron, Alternatif Akım gibi programlar başta olmak üzere yoğun bir yayın akışı olan Radyo A, 101.7 frekansıyla Anadolu Üniversitesinden Eskişehir dinleyicilerine ulaşırken radyoa.anadolu.edu.tr web adresinden ise tüm dünyaya yayın yapıyor.

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesinde yer alan Radyo A, üniversite radyosu olarak eğitim radyosu görevini de üstleniyor. 25 yıl boyunca sektörün çeşitli alanlarına nitelikli insanlar yetiştiren ve öğrencilerine uygulamalı olarak öğrenme fırsatı sunan Radyo A, Türkiye’deki en iyi radyo stüdyolarından birisine sahip. Geleceğin profesyonel radyo programcılarını eğitmeyi hedefleyen Radyo A, 2005 yılından beri Selector’ü kullanan ilk, Master Control Sistemi’ni kullanan ikinci üniversite radyosu olarak yayın yapıyor.

Rektör Erdal: “Sesi daima dinleyicisine ulaşsın”

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Radyo A’nın yaş gününe dair gerçekleştirdiği konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Radyo A 25 yaşında, çeyrek asrını kutluyor. İlk günkü heyecanıyla yayıncılık hayatını sürdüren Radyo A’nın başarılarının devamını diliyorum. Sesi daima dinleyicisine ulaşsın.”

İBF Dekanı Prof. Dr. Ertekin: “Radyo A gücünü Anadolu Üniversitesi’nden alıyor”

Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi (İBF) Dekanı ve Radyo A Genel Yayın Yönetmeni Prof. Dr. Bülend Aydın Ertekin, Radyo A’nın 25 yıllık yayın hayatında Anadolu Üniversitesi’nin desteğinin önemli olduğunu vurguladı. İBF Dekanı Prof. Dr. Ertekin konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “25 yıl dile kolay ama çok uzun bir süreç. Bu süreçte Radyo A’ya güç katan şey ise Anadolu Üniversitesi’nin radyosu olması. Yolunuza köklü bir şekilde devam ediyorsanız ilerisini görmek çok kolay. Radyo A’nın geleceği bugün nasıl parlaksa ve çeyrek asır boyunca bir öğrenci radyosu olarak devam ediyorsa, önümüzdeki yıllarda da aynı çizgide devam edecektir. Radyo A’nın güzel imajının her zaman devam edeceğine inanıyor ve Radyo A’ya nice nice güzel yaşlar diliyoruz.”

Öğr. Gör. Özaydemir: Radyo A hep bir adım önde

Radyo A Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Öğr. Gör. Nebiye Özaydemir ise “Öğrencilerimizle ve mezunlarımızla çeyrek asrı geride bıraktık. Yeni programlarımız, yeni programcılarımız ve güçlü ekibimizle hep bir adım önde olmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar yolu Radyo A'dan geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.